Ekibimiz

Deneyimli kadromuzla fark yaratıyoruz.

Unic Tanker Gemi İşletmeciliği A.Ş. olarak denizcilik sektöründe uzman ve deneyimli bir yönetim ekibi eşliğinde hizmet veriyoruz.

captain-coskun-agca

Kaptan Coşkun AĞCA

Yönetim Kurulu Üyesi & CEO

1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans derecesini 1992 yılında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği/Güverte alanında, yüksek lisans derecesini 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Deniz İşletmeciliği alanında aldı.

2003 yılına kadar D.B. Deniz Nakliyat ve Eksay Denizcilik gibi önde gelen denizcilik şirketlerinde ham petrol, ürün ve  kimyasal tankerlerde çalıştı. Daha sonra kariyerine Aygaz’da LPG tankerlerinin operasyonundan sorumlu güverte enspektörü olarak devam etti.

2006 yılında Ditaş Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği A.Ş.’de filo müdürü, 2010 yılında deniz ve terminal işlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.

Türkiye ve Kore’de yeni inşa gemi yapım projelerini, hizmette olan tankerleri ve terminal operasyonlarını yönetti.

Ağustos 2020’de görevinden ayrıldıktan sonra UNIC Tanker Gemi İşletmeciliği’ni kurarak şirketin yönetimine geldi.

Uzakyol Kaptan ve Kılavuz Kaptan lisanslarına sahiptir.

kanat-kizildemir

Kaptan Kanat KIZILDEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi

1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği/Güverte bölümünden mezun oldu.

Sekiz yıl boyunca çeşitli tanker ve yük gemilerinde hizmet verdi. 1998 yılında güverte enspektörü olarak karadaki kariyerine başladı. 2000 yılında tanker filo yönetim ekibinin bir parçası olarak Petrol Ofisi A.Ş.’de çalışmaya başladı. 2012 yılına kadar Petrol Ofisi’nde denizcilik satış müdürü ve toptan satış müdürü görev aldı. 2016 yılına kadar ise SOCAR’da ticari ve perakende akaryakıt satışlarından sorumlu akaryakıt satış direktörü olarak çalıştı.

Kariyerine Kasım 2020’ye kadar küresel çapta faaliyet gösteren, elektrik üretimi için gerekli tüm küresel yakıt tedarik zincirinden sorumlu olan Karpowership-Karadeniz Holding’de global yakıt tedarik direktörü olarak devam etti.

Kariyeri boyunca bitümen ve denizcilik yakıtları, nakliye, kiralama ve işletme, LNG, LNG altyapısı, SSLNG, yüzer enerji üretimi ve proje geliştirme dahil olmak üzere petrol ürünlerinin ticareti, pazarlaması ve satışı konularında uzmanlaştı ve değerli deneyimler kazandı.

hakan-tufekci

M. Hakan TÜFEKÇİ

Yönetim Kurulu Üyesi & Hukuk Danışmanı

Unic Tanker Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakan Tüfekçi, aynı zamanda Deniz ve Taşıma Hukuku, Sigorta ve Reasürans Hukuku, Milletlerarası Ticaret Hukuku ve Tahkim alanlarında faaliyet gösteren Tüfekçi Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağıdır.

Lisans derecesini İstanbul Marmara Üniversitesi’nden (2003), master derecesini Swansea Metropolitan Üniversitesi, Birleşik Krallık’tan (2006) aldı. İstanbul Galatasaray Üniversitesi’nde doktora adayıdır. UEFA Futbol Hukuku Programı Diplomasına sahiptir.

Türk hukukunda nitelikli bir avukat olarak denizcilik ve ticari hukuk konularında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Armatörler, gemi kiralayıcıları, gemi şirketleri, P&I kulüpleri ve H&M sigortacıları, brokerler ve bankalarla çalışmıştır.

Uluslararası ticaret hukuku ve uluslararası deniz hukuku organizasyonlarına konuşmacı olarak katılamakta ve müvekkillerine kurum içi seminerler düzenlemektedir. Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan hukuk dergilerinde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

2013-2015 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (sonra Rize Üniversitesi olarak anılacak) Denizcilik Yüksekokulu’nda burslu olarak Deniz Hukuku dersleri vermiştir. 2021 yılından itibaren Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Deniz Hukuku dersleri vermektedir.

Türkiye Deniz Ticaret Odası Disiplin Kurulu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu eski Etik Kurulu üyesidir.

bora-iseri

İshak Bora İŞERİ

Filo Müdürü

2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans derecesini 2006 yılında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği/Güverte alanında aldı.

Denizcilik hayatına 2006 yılında başladı; Ditaş Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği A.Ş. ürün tankerlerinde güverte zabiti olarak görev aldı. Genel Denizcilik Nakliyatı A.Ş.‘de güverte zabiti ve birinci zabit olarak görev aldı. 2010-2011 yıllarında Beşiktaş Likid Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. firmasında birinci zabit olarak görev aldı. 2011-2014 yılları arasında, petrol/kimyasal tankerleri bulunan İÇDAŞ Ice Tanker firmasında kaptan olarak görev yaptı.

2014-2015 yılları arasında Kalimbassieris Maritime Ltd. şirketinde P&I sörveyörü olarak görev aldı. 2015-2016 yıllarında Arkas Bunker Petrol Ürünleri ve Tic. A.Ş’de süper kargo & liman kaptanı; 2019-2020 yılları arasında da operasyon müdürü olarak çalıştı. 2016-2023 yıllarında Beşiktaş Likid Taşımacılık ve Denizcilik Tic. A.Ş’de kaptan olarak kariyerine devam etti.

5001 dwt ile 160.000 dwt arasında değişen kimyasal, ürün ve ham petrol tankerlerinde 15 yıllık gemi tecrübesine sahiptir.

2022-2023 yıllarında Unic Tanker Gemi İşletmeciliği A.Ş’de Güvenlik & Kalite Enspektörü olarak çalışmıştır.

Uzakyol Kaptanı Lisansı’na sahiptir.

erkan-kipik-

Erkan KİPİK

Mali & İdari İşler Müdürü

2003 yılı Celal Bayar Üniversitesi Ahmetli Meslek Yüksekokulu Muhasebe bölümü  ikinciliği ile ön lisans eğitimi tamamlandı. Akabinde 2005 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ‘ nden Lisans derecesinde mezun oldu.

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ruhsatını 2010 yılında almıştır.

Kariyerine 1999 yılında; Ekol Mali Müşavirlik Denetim ve Danışmanlık Ltd. Şti. firmasında 6 yıl, Gaziemir Serbest Bölge de Anele Supply Chain Solutions da 5 yıl, OVAKENT & BİLLAS Lastik ve Kauçuk A.Ş. grup firmalarında 8 yıl, DEGAM Yağ ve Kimya Ltd. Şti. firmasında  2 yıl olmak üzere Mali İşler in tüm bölümlerinde Muhasebe & Finans & İnsan Kaynakları & İdari İşler Müdürlüğü olarak devam etmektedir.

Özel sektörde uzmanlık alanlarına yönelik mesleki eğitmenlik ve danışmanlık yapmakla birlikte, 2010 yılından beri Ulusal bir site MuhasebeTR de (www.muhasebetr.com)  ve mesleki dergilerde makaleler yazmaktadır.

Uzmanlık alanları olarak; Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, İş Kanunu ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Serbest Bölge mevzuatı, Yatırım Teşvik Belgesi mevzuatı, EPDK, KVKK, Bütçe Sistemi, İşletmelerde Finansal Riskler, Finansal Modeller, İşletme Politika ve Prosedürlerin hazırlanması, İşletme Anayasası hazırlanması, İşletmelerde KPI uygulamaları, KOBİ lerde Kurumsallaşma Süreç Sistemi Kurulumu gibi kanun ve konularda yayınlanmış 25 e yakın makaleleri bulunmaktadır.

murat-akguner-

Murat AKGÜNER

Operasyon Müdürü

İstanbul /İktisat Fakültesi İktisat bölümünden 1996 yılında mezun olmuştur.

1998-2006 yılları arasında Ditaş Deniz İşletmeciliği’nde Ticari işler Müdürlüğü’nde Ticari İşler Şefi olarak, tanker kiralama ve post-fixture üzerine 8 yıl görev yaptı. Aynı firmada 2006 yılından 2023 yılına kadar ise Filo Müdürlüğü’ nde sırasıyla Gemi Operasyonları Sorumlusu, Acente Yöneticisi ve Ham Petrol Operasyonları Yöneticisi olarak çalıştı.

volkan-yildiz

Volkan YILDIZ

Makine Enspektörü

2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans derecesini 2012 yılında Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği alanında aldı.

Denizcilik hayatına 2011 yılında Dünya Denizcilik firmasında başladı.

2012-2021 yılları arasında önce Dünya Denizcilik ile sonrasında şirketin devamı olarak kurulan Scorpio filosuna bağlı Zenith Denizcilik şirketlerinin ürün ve kimyasal tankerlerinde çalıştı. Makine zabiti ve 2. Mühendis olarak görev yaparak sonrasında baş mühendislik ehliyetini almıştır.

2022-2023 yılları arasında kariyerine Marinsa Denizcilik’te makine enspektörü olarak devam etmiştir.

Uzakyol Başmühendisi Lisansı’na sahiptir.

alime-akturk

Alime AKTÜRK

Güvenlik & Kalite Enspektörü & DPA

2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans derecesini 2008 yılında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği/Güverte alanında aldı.

Denizcilik hayatına 2008 yılında başladı.

2008-2015 Genel Denizcilik Nakliyatı A.Ş. tankerlerinde güverte zabiti, birinci zabit ve kaptan olarak görev aldı.

2016 yılında Scot Tanker ürün ve kimyasal tankerlerinde çalıştı.

5001 dwt ile 160.000 dwt arasında değişen kimyasal, ürün ve ham petrol tankerlerinde 9 yıllık gemi tecrübesine sahiptir.

Uzakyol Kaptanı Lisansı’na sahiptir.

cihat-ozakdag

Cihat ÖZAKDAĞ

Güvenlik & Kalite Enspektörü

2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans derecesini 2012 yılında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği/Güverte alanında aldı.

Denizcilik hayatına 2012 yılında Beşiktaş Likid Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. firmasında başladı. 2012-2016 yıllarında güverte zabiti, 2016-2021 yılları arasında birinci zabit, 2021- 2023 yıllarında ise kaptan olarak görev aldı.

4100 dwt ile 165.000 dwt arasında değişen kimyasal, ürün ve ham petrol tankerlerinde 11 yıllık gemi tecrübesine sahiptir.

Uzakyol Kaptanı Lisansı’na sahiptir.

yusuf-emirzeoglu-

Yusuf Ziya EMİRZEOĞLU

Güvenlik & Kalite Enspektörü

2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans derecesini 2010 yılında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği/Güverte alanında aldı.

Denizcilik hayatına 2010 yılında başladı. 2010-2014 yılları arasında İÇDAŞ ICE Tanker firmasında güverte zabiti ve birinci zabit olarak görev aldı.

2014-2015 yılları arasında Armona Denizcilik firmasında birinci zabit olarak görev aldı.

2015-2023 yılları arasında ZENITH Gemi İşletmeciliği A.Ş’de birinci zabit ve kaptan olarak görev aldı.

5001 dwt ile 49990 dwt arasında değişen kimyasal,ürün ve ham petrol tankerlerinde 13 yıllık gemi tecrübesine sahiptir.

Uzakyol Kaptanı Lisansı’na sahiptir.

zerrin-kokturk

Zerrin KÖKTÜRK

İK Müdürü

İstanbul Teknik Üniversitesi/Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuştur.

2015 yılında UN Ro-Ro’da Uzakyol Vardiya Zabiti olarak; 2016-2020 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Bülent Evecit Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Ekonomisi yüksek lisans programına devam etmektedir.

burak-ayvali

Burak AYVALI

Satınalma Sorumlusu

Dokuz Eylül Üniversitesi / Denizcilik Fakültesi / Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur.

2017-2022 yılları arasında Güngen Denizcilik & Ticaret A.Ş. tankerlerinde, 2023 yılında Carnival Cruise Line’da çalışmıştır.

Uzakyol 2. Mühendis lisansına sahiptir.

dilara-uygun

Dilara UYGUN

Muhasebe Uzmanı

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur.

2017 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Hukuku Alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Serbest Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik Ruhsatını 2019 yılında almıştır.

2020-2021 yılları arasında Contec Makina Ltd.Şti ‘de Muhasebe Sorumlusu olarak görev aldı. 2021-2023 yılları arasında İzmer Madencilik Ltd.Şti şirketinde Muhasebe ve Finans Sorumlusu olarak kariyerine devam etti.

İş Ortaklarımız

İşimizi, değerli ortaklarımızla büyütüyoruz.

Hukuk Danışmanı

BT & Yazılım Geliştirme

Medya & Pazarlama